Medident Stomatologia | Dentysta Goczałkowice-Zdrój

Goczałkowice-Zdrój, ul. S. Żeromskiego 2A
Kobiór, ul. Centralna 57

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica. Objawami próchnicy są początkowo nieestetyczne, brązowo – czarne plamy na zębach, następnie ubytki twardych części zębów, które nie leczone mogą doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba – miazgi. Wiąże się to z dolegliwościami bólowymi w czasie spożywania posiłków. W skrajnych przypadkach nie leczona próchnica może doprowadzić do obumarcia zęba i może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu.

Próchnica może nieść ze sobą zagrożenie zdrowia – stanowi bowiem ognisko infekcji w zębie. Jest to szczególnie istotne u osób leczących się kardiologicznie, okulistycznie czy onkologicznie. Próchnica jest nieprzyjemna dla pacjenta w codziennym życiu: przeszkadza w czasie spożywania pokarmów, ponieważ resztki posiłków zalegają w ubytku próchnicowym. Jest odpowiedzialna za ból odczuwany w czasie jedzenia i picia, powoduje wzmożoną reakcję na niską bądź wysoką temperaturę potraw i napoji, reaguje przenikliwym bólem na różne smaki potraw np.: słodki, kwaśny, słony. Jest też przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust i pogarsza estetykę uśmiechu pacjenta. W niektórych przypadkach pacjent musi liczyć się z koniecznością usunięcia zaniedbanego zęba. W dobie rozwoju endodoncji nasza wiedza pozwala często nawet bardzo zniszczony ząb leczyć kanałowo, a następnie go odbudować.

Leczenie próchnicy polega na opracowaniu i wypełnieniu ubytku próchnicowego. Po opracowaniu chorych, próchniczych tkanek zęba pozostaje ubytek. Wypełnienie tego ubytku jest konieczne aby oddzielić zdrowe tkanki zęba od środowiska zewnętrznego i zamknąć możliwe drogi dostępu bakteriom. To wypełnienie powinno być trwałe, estetyczne, oraz przywracać pierwotny kształt zęba.

W naszych gabinetach proponujemy Państwu wysokiej klasy wypełnienia estetyczne, które idealnie imitują naturalne, zdrowe zęby. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, oferujemy profesjonalne usługi najwyższej jakości. Materiały, których używamy oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność zębów. Leczenie zębów odbywa się całkowicie bezboleśnie. Sprawiamy, że wszelkie niedogodności związane ze znieczuleniem są zminimalizowane Zawsze dbamy o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów, a także o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm usług.

Leczenie zachowawcze obejmuje:

Specjalistyczne porady stomatologiczne

Leczenie próchnicy niepowikłanej (bez reakcji ze strony miazgi)

Kosmetyczną odbudowę złamanych zębów (korony, licówki)

Leczenie nadwrażliwości zębów

Leczenie kanałowe - będące najczęściej konsekwencją długo rozwijającego się i nieleczonego procesu próchnicowego

WYPEŁNIENIA KOSMETYCZNE

Stare, niekształtne wypełnienia zastępujemy nowymi materiałami doskonałej jakości. Wypełnienia formujemy w taki sposób, aby ich trójwymiarowa struktura odzwierciedlała budowę naturalnego zęba. Odtworzenie budowy anatomicznej właściwej dla danego zęba ma znaczenie nie tylko dla estetyki, ale również dla prawidłowej artykulacji. Kolor wypełnienia dopasowujemy do koloru zębów Pacjenta, co sprawia, że jest ono niewidoczne. Materiały do wypełnień, których używamy, cechuje wytrzymałość i stabilność koloru, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem zarówno w zębach przednich, jak i bocznych. W leczeniu próchnicy prostej stosujemy wypełnienia materiałami kompozytowymi mikro- i nanohybrydowymi oraz glasjonomerowymi.